Peterbilt 379

Zaczęty przez Sławol, Październik 16, 2018, 09:17:45 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Sławol

Witajcie :)

Na początku października brałem udział w szczecińskim festiwalu modelarskim "Paprykarz". Byłem tam po raz drugi i jak co roku - jedną z atrakcji były pojazdy sprowadzone dla publiczności: w tym roku pojawił się - obok Gaz-a 69 i Rosomaka - Peterbilt, prosto z Holandii.

Wrażenie wywołało to ogromne i momentalnie pojazd był oblegany przez widzów, którzy cały czas się przy nim kręcili i rozmawiali z kierowcą - cierpliwym i życzliwym, a przy tym bardzo sympatycznym. Dzieciaki miały nie lada radochę, nie mówiąc już o dorosłych, zwłaszcza mężczyznach ;)

Poniżej prezentuję kilka zdjęć, które udało mi się zrobić podczas porannego wjazdu na teren imprezy. Miałem zwykłe szczęście, bo transport do Szczecina pasował mi taki, a nie inny, dzięki czemu znalazłem się na miejscu na długo przed oficjalnym otwarciem zawodów: salę dopiero kończyli szykować, drukowali ogłoszenia, handlowcy rozstawiali swoje stoiska modelarskie itd. Kilka ujęć detali zrobiłem już później, w pełnym słońcu, które zalało plac, udało się wcisnąć między innych oglądających.

Pojazd duży i okazały. Dane techniczne znajdują się na boku osłony silnika i można tam doczytać kilka szczegółów przyspieszających bicie serca ;)

Ogólnie mówiąc - krowa wielka, silnik Caterpillara chodzi jak traktor, a dźwięku nie da się porównać z niczym innym. Odpalenie silnika i deptanie pedału gazu, to oczywiście smog z kominów i uczta dla ucha.

Zapraszam do obejrzenia i oczywiście komentowania :)

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.


14.


Edit: literówki.
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

Spad

Fajne, jak z "Konwoju" Sama Peckinpaha :) Podoba mi się skrzynia biegów :D

Sławol

A możliwe, nie pamiętam dokładnie, który model Peterbilta był w filmie, ale o "Konwoju" też rozmawialiśmy z kierowcą :)
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

Spad


Spad


Sławol

Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol