Kolej na... kolej

Zaczęty przez Misza, Grudzień 16, 2018, 03:49:42 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Misza

W ramach lepszego poznania ;), kilka zdjęć mojej drugiej miłości czyli szwendania się po torach. Przez parę lat ganiałem głównie diesle, ale wtedy budżet nie pozwalał na posiadanie lepszego sprzętu foto więc jakość jest "kitowo-kompaktowa"

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.



I am not a complete idiot. Some parts are missing.

Spad


Misza

Laski Odrzańskie, linia 358 Zbąszynek - Guben. 8 i 10 są z tej samej linii.
I am not a complete idiot. Some parts are missing.

Sławol

Bardzo lubię klimaty kolejowe :)

Ładny zestaw, takie starocie na torach to już rzadkość.
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

Misza

Cytat: Sławol w Grudzień 17, 2018, 06:28:48 PM
Ładny zestaw, takie starocie na torach to już rzadkość.

Gorzej. Większość z nich niestety już pocięta na żyletki albo w kolejce po swój los (oczywiście poza maszynami LHS'u, Classem i 060DA CTL'a). U nas pojęcie "kultury technicznej" w zasadzie nie istnieje i w ogóle nie dba się o zabytki przemysłu, które już za parę lat po prostu mogą przestać istnieć. Szkoda, że nie potrafimy wziąć przykładu, choćby od naszych sąsiadów, gdzie turystyka kolejowa ma się całkiem nieźle i jest magnesem dla wielu ludzi. Poniżej zdjęcia z tego roku, parę kilometrów od zachodniej granicy.

1.


2.


3.
I am not a complete idiot. Some parts are missing.

Rzepka

Nooo jest klimacik i przyjemnie się ogląda :) Zwłaszcza te dorzucone ;)

A tak przy okazji na naszym forum istnieje niepisana (choć może gdzieś jest zapisana :P) zasada, że nie dorzucamy zdjęć do wątku tylko zakładamy nowy ;)
Pozdrawiam :)

Sławol

Ile razy jadę pociągiem gdzieś, to widzę na bocznicy stare skorupy, w częściach lub w całości, ale zaniedbane. Żal patrzeć. Ale co nieco jeszcze można zobaczyć na pokazach, czy festynach.
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol