Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Sławol

#1
Hangar Party / Odp: Kącik artystyczny Sławola
Styczeń 22, 2023, 05:49:17 PM
A i zapomniałbym - niedawna, nowa akwarela na podstawie fotki Pimpusia.

#2
Hangar Party / Odp: Kącik artystyczny Sławola
Styczeń 22, 2023, 03:03:17 PM
Witajcie :)

Mamy początek roku, więc czas na WOŚP.

Kolejny obraz - MiG-29, na podstawie zdjęcia Kifcia. Akryl na płótnie, 50 cm x 70 cm.

Aukcja na Allegro tędy ---> https://allegro.pl/oferta/mig-29-obraz-na-plotnie-akryl-13167199744?fbclid=IwAR0_DNy5puu2_1QydfFKKbtA4zqmaH_z9njKm-Xw_3nwY-mua8ZGHrFit9Y

#3
Sesje Air-2-Air / Odp: Wilga w A2A
Styczeń 22, 2023, 02:59:55 PM
Piękne foty!
#4
Orion wraca na Ziemię :)

Jutro wpadnie do Oceanu Spokojnego.

Jedna z relacji na żywo - piękny widok :)

https://www.youtube.com/watch?v=f3MybR_9wpQ
#5
Hangar Party / Odp: Muzyka. Jakiej słuchacie?
Grudzień 07, 2022, 09:39:48 PM
W roku 2022 świetną nowością może się pochwalić Metall...

A nie, to Nickelback. Ten sam, którego słuchałem przed maturą.

Tekst jak to Nickelback, ale muzycznie ogień:

Nickelback - "San Quentin":
https://www.youtube.com/watch?v=bsmoFqvY5gw
#6
Nieaktualne, można skasować.

Dziękuję.
#7
Cześć :)

Mam do sprzedania obiektyw Nikkor 70-300 mm f/4.5-5.6G IF-ED. W pełni sprawny, zadbany i bez uszkodzeń mechanicznych. Do tego komplet akcesoriów fabrycznych (dekielki, pokrowiec, osłona) + pudełko oryginalne.

Cena: 700 zł z wliczoną przesyłką kurierską. Przelew z góry na konto.
#8
Hangar Party / Odp: Muzyka. Jakiej słuchacie?
Listopad 25, 2022, 07:00:31 PM
Weekend!

Cody Jinks - "Cast No Stones":
https://www.youtube.com/watch?v=iyot2S8yN7w
#9
Pokazy lotnicze / Odp: Lost and found vol XV
Listopad 17, 2022, 02:36:48 PM
16 x "tak".

Numer 2 - przepalone trochę.
#10
Hangar Party / Odp: Muzyka. Jakiej słuchacie?
Listopad 04, 2022, 05:33:03 PM
Jutro wycieczka do Warszawy. Znów. W Progresji koncert The HU - "balet mongolski", jak to mawia jeden z moich znajomych :D

Będzie zabawa :)

The HU - "Wolf Totem":
https://www.youtube.com/watch?v=jM8dCGIm6yc

#11
Pokazy lotnicze / Odp: Ostrava 2022 frogi
Październik 28, 2022, 04:54:12 PM
Wszystkie ogień, poza piątką - dużo nieba, a same efekty są tylko wokół śmigieł.

Numer 7 to magia, do tego uwielbiam tło z dymami na fotce nr 10. Przepiękne.
#12
Historyczne statki powietrzne / Odp: Dwa spity i cadillac
Październik 11, 2022, 07:27:07 PM
Dla mnie wszystkie ekstra :)

Dzięki za dwa różne samoloty Spitfire (litery kodowe). Można sobie porównać kształt i rozkład plam kamuflażu - oczywiście z pewną dozą tolerancji ;)
#13
Pokazy lotnicze / Odp: AIRPOWER 2022 by Grego
Październik 10, 2022, 07:31:35 PM
Ooo, to ujęcie super. Takie mi się podobają :)
#14
Pokazy lotnicze / Odp: AIRPOWER 2022 by Grego
Październik 10, 2022, 03:11:28 PM
Sylwetki boczne przepięknie :) Wszystkie równe jakościowo i przyjemnie się to ogląda.

Z wyróżniających się kadrów:
- 4 - wreszcie żywy gad na samolocie, przepiękna ta zieleń jest,
- na pewno nr 6, jest wręcz baśniowy. Urzekł mnie ten obrazek, jak rzadko u kogo. Szkoda tylko, że chmurka ucięta (albo że nie "skończyła się" wcześniej za samolotem),
- 8 - pięknie wpadło,
- 15 - za temat,
- 16 - za obróbkę,

Z uwag:
- 2 - cięcie, ale to tylko ja,
- 4 - nie pasuje mi tutaj ten niesymetryczny wyziew (poza tym ucięty). Przez to w prawym górnym rogu jest pusto i zdjęcie wygląda na "obniżone". Nie ma tu ani całości efektu, ani detali samolotu, do tego puste niebo. Może bym przekadrował nieco, dał ciaśniej...,

Reszta OK :)
#15
Pokazy lotnicze / Odp: Leszno 2022
Październik 08, 2022, 10:51:08 PM
Zaciera ręce i podwija rękawy:

1 - ciut więcej prawej, płetwa na skrzydle,
2 - konwersja do czarno-białego zdjęcia tutaj nie pasuje wg mnie. A to dlatego, że w kolorze też nie ma za wiele kontrastu i po przeróbce - jest ciemna plama, nic ciekawego dla oka. Warto spojrzeć na obiekt podczas fotografowana i zastanowić się, co się z nim stanie po przeróbce. Najlepiej wypadają tutaj samoloty z pasami, kontrastujące kolory, jak np. czarny z żółtym itd. w kolorze dobrze tu wypada byk, wtedy jest czerwony i ożywia całość. Samo ujęcie OK,
3 - OK,
4 - "Legendarny wiertaliot!" - siedzi mi w głowie głos z MAKS-a 2019 :D Tutaj ujęcie dla mnie rewelacyjne, wygląda jakby wlatywał bokiem z prawej, jakiś drift, czy co ;)
5 - OK,
6 - bajer,
7 - ciut więcej góry, poza tym nieco ciemno,
8-10 - OK,
11-13 - nocne piękne,
14 - za ciemne, a blach ładnie się błyszczy i warto by to nieco bardziej wyeksponować,
15 - 50/50. Chyba wolałbym, żeby leciał do góry, a ziemia była równolegle z krawędzią kadru,
16-17 - OK,
18-20 - OK, przy czym 19 ma słabszą jakość i chyba odpuściłbym ten kadr.